poniedziałek, 25 czerwca 2018

Noc Bibliotek 2018


Działo się ,oj działo !

Najlepsze czytelniczki naszej szkoły jak co roku wzięły udział w Nocy Bibliotek. W tym roku impreza odbyła się pod ogólnopolskim hasłem "RzeczpospoCzyta" i nawiązywała do 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Skupiłyśmy się na naszych polskich twórcach, artystach i postaciach historycznych. Przede wszystkim było mnóstwo zabawy i wygłupów :)


Rozpoczęłyśmy od podziału na grupy i pierwszą rzeczą, którą dziewczyny musiały zrobić, to wydostać się z bibliotecznego escaperoomu - świetnie poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek i zadań, które wcale nie były proste. I tak np. musiały odnaleźć konkretny tytuł książki, następnie na odpowiedniej stronie wyczytać wskazówkę z pierwszych liter każdego wersu i w ten sposób zdobyły kolejną wskazówkę, gdzie ukryty jest klucz. Musiały odszyfrować znaki i odszukać kawałki mapy, odpowiedzieć na pytania w mini quizie wiedzy o Polsce, namalować Godło Polski, pstryknąć pamiątkowe selfie i sporo innych. Pierwsza zabawa zajęła nam prawie połtorej godziny więc zaraz po niej, głodni, zjedliśmy kolację.

W trakcie posiłku dziewczyny poopowiadały staszne historie, anegdoty i legendy, a jedną nawet przeczytałyśmy z bibliotecznej książki  - dość znaną o "Białej Damie".

Następnie pograłyśmy w mafię - eliminując podejrzane  koleżanki i próbując przekonać wszystkich o naszej praworządności ;-)  później chwila zabawy w kalambury - i tu wielki ukłon dla Waszych zdolności aktorksich - szczerze byłyśmy pod wrażeniem Waszej kreatywności, jak zawsze zresztą ;-)

Znów poszłyśmy się poobjadać i naszykowałyśmy materace i śpiwory do spania.

Pośpiewałyśmy i potańczyły przy karaoke.... a  przed snem obejrzeliśmy komedię. Z uśmiechami, zadowolone i ciut zmęczone poszłyśmy się położyć i pogadać przed snem...

Rano - sprzątanie, nadzieja na powtórkę za rok - i do domu !Brak komentarzy:

Prześlij komentarz