środa, 17 grudnia 2014

Zapraszamy do czytania - Magiczne drzewo - Gra

W ostatnim czasie przeczytałam książkę pt. “Magiczne drzewo”. Jej autorem jest Andrzej Maleszka. 
Bohaterami książki są: Kuki, Gabi, Blubek i Budyń. Klon Kukiego poszukuje magicznej kostki do gry. Kostkę znajduje Kuki. Jeśli wypada jedynka, ma się pecha. Szóstka oznacza szczęście. Kuki wraz z przyjaciółmi chce zniszczyć klona. Muszą dostać się do jego twierdzy, która jest w górze mgieł. Razem z robotem Korto, którego znaleźli w sklepie z zabawkami przeżywają wiele fantastycznych przygód. W końcu Kuki i jego przyjaciele pokonują klona i wracają do normalnego życia. 
Moim zdaniem książka jest bardzo ciekawa i dobrze się ją czyta.
Sylwia Rębisz

wtorek, 9 grudnia 2014

Druga część "Naszego Elementarza" już w szkole!

Jeszcze przed przerwą świąteczną większość pierwszoklasistów wymieni cz. 1 ministerialnych podręczników na edycję zimową. Wszystkim uczniom życzymy wielu chwil radości z nauki, a nauczycielom (nie tylko) edukacji wczesnoszkolnej radości z nauczania!


Pierwszakom przypominamy o szanowaniu książek - starajmy się nie zaginać rogów, nie brudzić podręcznika poplamionymi rękami. Życzę każdemu uczniowi by potrafił się oderwać od naszej ciekawej książki przy jedzeniu!

/M. Sz.

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Kolejne zajęcia ORIGAMI za nami !

Skończyliśmy składanie tęczowych rybek i od teraz przygotowujemy kartki ( i palce) do kolejnego składania. 
W planach przygotowanie dzikich zwierząt rodem z Afryki! Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy na zapisy od stycznia do biblioteki szkolnej. 

Serdecznie dziękujemy p. Halinie Kędzior za gościnę już nie potrafimy się doczekać kolejnego spotkania! :)
/M. Sz.

czwartek, 4 grudnia 2014

Przypominamy o konkursie !

Serdecznie zachęcamy wszystkich uczniów do składania w bibliotece szkolnej własnoręcznie wykonanych ilustracji książek z serii "Koszmarny Karolek" . Gorąco zapraszamy także do biblioteki, by wypożyczyć tytułowego Karolka - tylko w tym roku szkolnym mamy aż 20 nowych, różnych części serii ;użyczonych nam przez Miejską Bibliotekę w Piasku!
Prace konkursowe przyjmujemy do ferii zimowych!

wtorek, 2 grudnia 2014

Zapraszamy do czytania - Magiczne Drzewo. Olbrzym

Ostatnio przeczytałam książkę pt.: "Magiczne Drzewo. Olbrzym''. Autorem tej książki jest Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Bohaterami książki są Kuki, Gabi, Blubek oraz gadający pies Budyń.
Książka opowiada o niezwykłej przygodzie trójki przyjaciół i psa. Kuki zostaje obdarzony nadludzką siłą, ponieważ musi pokonać olbrzyma o siedmiu wcieleniach, którego wyczarował Blubek. Główni bohaterowie muszą odnaleźć nowy artefakt aby unicestwić olbrzyma, ponieważ czerwone krzesło zostało zniszczone. W Japonii szukają domu, którego strzeże złoty tygrys. 
Książka bardzo mi się podobała, ponieważ była zabawna, pełna przygód i fascynująca. Bardzo polecam tą książkę i zachęcam do czytania jej oraz innych książek z serii "Magiczne Drzewo''.
Emilia Wrochna

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Zaproponuj ciekawą lekturę !

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyciąga pomocną dłoń zmianom w doborze lektur - zaproponowano ankietę,  w której zarówno nauczyciele jak i rodzice uczniów mogą polecić ciekawe książki do omawiania na lekcjach języka polskiego. Jak informuje Ministerstwo we wstępie do ankiety: "Uczeń szkoły podstawowej po raz pierwszy styka się w niej z lekturami. To od tego, czy są ciekawe, wciągające, inspirujące, zależy, czy uczeń będąc nastolatkiem, a później dorosłym, sięgnie po książki".

Ankieta dostępna TUTAJ


niedziela, 30 listopada 2014

Warsztaty Animacji Poklatkowej - tworzymy scenografie

Kolejne zajęcia za nami. Szkodliwa działalność korników w częściach drewnianych biblioteki publicznej zmusiła nas do przesunięcia terminu spotkania.
Tym razem budowaliśmy scenografie do naszych filmów. Kilka grup lepiło także postacie ale większość skorzysta z tego co kryją ich  (młodszych braci i sióstr) pudła z zabawkami. Jednej grupie udało się nawet zrobić zdjęcia do jednej ze scen ale większość zdjęcia zacznie w przyszłym roku czyli w styczniu.
K. Z.

piątek, 21 listopada 2014

Zapraszamy do czytania - Dzika Mrówka

Niedawno przeczytałam książkę Andrzeja Perepeczko z serii "Dzika Mrówka i tajemnica bursztynowej komnaty". Jej autor jest marynarzem, oficerem floty handlowej, publicystą i autorem książek dla dzieci i młodzieży. Całe swoje życie związał z morzem. 
Dzika Mrówka to powieść, której bohaterami są bliźniacy Marek i Jarek czyli Dzika Mrówka i jego brat. Dzika Mrówka fan nurkowania wraz z przyjaciółmi wpada na trop skarbu bursztynowej komnaty. Był to łup Niemców podczas II wojny światowej, o której słuch zaginął. Młodzi detektywi myślą, że jest zatopiona w łodzi podwodnej, ponieważ słyszeli to od weterana wojennego.
Po znalezieniu funduszy wyruszają w poszukiwania na morzu Karaibskim. Po drodze mają wiele przygód, trafiają na karnawał w Rio, przeżywają mrożące krew w żyłach przygody. 
Książka bardzo mi się podobała serdecznie zachęcam do jej przeczytania, oraz do innej części "Dzika mrówka i Jeziora Złotego Lodu"
Mam nadzieję że wam też się spodoba.
Kamila Kędzior

wtorek, 18 listopada 2014

Scenopis już za nami

Dzisiaj odbyło się kolejne spotkanie w bibliotece publicznej na warsztatach animacji poklatkowej. Cała grupa liczyła 20 uczniów z klas IV-VI. Tym razem "pisaliśmy" scenopis. Każda grupa miała za zadanie wymyślić jakąś historię, w której przeżywają swoje przygody bohaterowie znani nam z Kronik Narnii.


K. Z.

Nowości dla nauczycieli i nie tylko


Zapraszamy nauczycieli do odwiedzin biblioteki nie tylko w celach towarzyskich ale także do zapoznania się z nowościami. Wszystkie pozycje są opisane na stronie Polecane nauczycielom.
/M. Sz.

czwartek, 13 listopada 2014

Zapraszamy na warsztaty

Zbliża się termin drugiego spotkania w ramach Warsztatów Animacji Poklatkowej. Tym razem będziemy robić scenopis. Zabierzcie ze sobą kredki, mazaki, ołówki!
A to film, który powstał po pierwszych zajęciach.

K. Z.

Każdy może być pisarzem

Jeśli nie wierzycie w to co napisane jest w tytule to przeczytajcie poniższe opowiadanie.


Więcej opowiadań napisanych przez dziewczęta z klasy 5b można przeczytać w zakładce opowiadania. Jeśli i ty chcesz się pochwalić swoim opowiadaniem, wyślij je do biblioteki :)
K. Z.

wtorek, 11 listopada 2014

Koszmarny Karolek w ilustracji

Od września trwają spotkania z Koszmarnym Karolkiem. Zajęcia są prowadzone w szkole i w bibliotece publicznej. Uczniowie słuchają fragmentów przygód Koszmarnego Karolka  a następnie mierzą się z pracą, którą na co dzień wykonują ilustratorzy.



/M. Sz.

czwartek, 6 listopada 2014

Zapraszamy do czytania - Pamiętnik grzecznego psa

Książka "Pamiętnik grzecznego psa", jest o życiu sympatycznego Malamuta Wintera, który trafia do pewnej czteroosobowej rodziny. Winterowi od początku podoba się nowa rodzina, lecz jego właściciele nie są zbyt szczęśliwi zachowaniem psa, a Winter wciąż myśli, że jest grzecznym psem. Przecież Winter "tylko" zjadł kurczaka ze stołu, stłukł ulubiony wazon Hanki, ganiał za piłką na stadionie, wskoczył na łóżko Henryka obskoczył panią w białej sukience z łapami z błota i wiele innych rzeczy, lecz i tak wydaje mu się że jest grzeczny. Nawet treser temu nie sprostał!

Ta książka jest zabawna, a zarazem przygodowa, polecam!
Zuza Broncel

środa, 5 listopada 2014

Czas zakładek

Kolejna lekcja biblioteczna za nami. Tym razem w klasie 1a tworzyliśmy zakładki. Było trochę kolorowania i trochę brudzenia rąk w tuszu, który na początku był w 4 kolorach a potem już tylko w jednym - brudnym. Z jednej strony zakładki widnieje napis "Tu czytamy", który mieni się kolorami tęczy. Z drugiej pierwszoklasiści za pomocą stempli wycisnęli małe opowieści z sową z roli głównej :)
K. Z.

sobota, 1 listopada 2014

piątek, 17 października 2014

Warsztaty - zwierzęce origami

Pierwsze zajęcia już za nami! Udało nam się zrobić kilka zwierząt choć nie było łatwo ;) Zajęcia odbyły się w ramach współpracy z biblioteką publiczną w Piasku... i już teraz zapraszamy na kolejne zajęcia 27 listopada ! więcej informacji w bibliotece szkolnej! 


 

/M.Sz

czwartek, 16 października 2014

Nowości dla starszych i młodszych


W ramach współpracy z Biblioteką Publiczna w Piasku w tym roku w naszej bibliotece szkolnej można wypożyczyć mnóstwo nowości. Książki będą one dostępne do końca tego roku szkolnego.

 Kto jeszcze nie przeczytał wszystkich części "Opowieści z Narnii" to teraz może skorzystać  okazji. Na tych, którzy lubią zagadki detektywistyczne czekają Detektyw Pozytywka, Zośka oraz Tomuś Orkiszek i partnerzy. Dla wynalazców i odkrywców specjalne tytułu: Niebezpieczne eksperymenty, Zdumiewające wynalazki oraz Jak działają maszyny. Na czytelników czekają także Koszmarny Karolek, dwie  Zośki: z ulicy Kociej i D. Zołzik,  Dynastia Miziołków, Hobbit, Zatoka Delfinów oraz inne książki. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
K. Z.

środa, 8 października 2014

Zwierzęta z papieru

/M.Sz

Warsztaty animacji poklatkowej

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych wspólnie przez bibliotekę szkolną i bibliotekę publiczną.17 uczniów z klas czwartych i piątych przyszło do biblioteki publicznej aby dowiedzieć się jak zrobić animacje poklatkową. 
Na początku oglądaliśmy różne przykłady animacji wykorzystanych w teledyskach, reklamach, filmach, tworzonych jako zaproszenia do różnych akcji. Były także prace naszych uczniów z lat ubiegłych, gdzie inspiracją były książki. Uczestnikom bardzo podobała się różnorodność materiałów, które można wykorzystać do tworzenia filmu. Trochę było jęków gdy dowiedzieli się, że muszą przeczytać jedną książkę aby przyjść na następne zajęcia ale okazało się, że wybór różnych części Kronik Narnii zmniejszył ból ;)
W drugiej części zajęć każdy uczestnik otrzymał rysunki pozwalające na stworzenie bardzo krótkiej i prostej kreskówki, która pokazuje w jaki sposób sprawić, żeby narysowane postacie zaczęły się poruszać. Uczniowie kolorowali rysunki zgodnie z własnym pomysłem. Ponieważ bardzo się skupili na szczegółach muszą zdjęcia swoich postaci zrobić w domu i przesłać do nas. Kiedy otrzymamy klatki naszej animacji złożymy w jeden film i zamieścimy na blogu. A w tym wpisie można zobaczyć krótki pokaz zdjęć z zajęć.

>Dziękujemy bardzo Pani Barbarze Szymurze-Trębacz, że zechciała zostać współszkoleniowcem w tych warsztatach :)
K.Z.

środa, 1 października 2014

Wypożycz książkę

W październiku na wszystkich, którzy wypożyczą książkę czeka słodka niespodzianka. Jeśli chcesz się dowiedzieć jaka odwiedź naszą bibliotekę :)
Ps. Niespodziankę można otrzymać tylko raz w ciągu dnia.
/M. Sz.

czwartek, 18 września 2014

Dzień Kropki w ZSP!

Całkiem niedawno w naszej szkole obchodziliśmy niecodzienne święto - Dzięń Kropki. Na różnych lekcjach uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie historię Vashti, a przy okazji wykazać się niebywałą twórczością! :) W szkole powstało wiele ciekawych KROPKOWANYYCH prac, plakatów, wystaw i oczywiście strojów. Nie zabrakło też różnych zadań, które zostały wykonane wspaniale (i kropka).



Zdjęcia poszczególnych klas ( i ich świętowania) dostępne na stronie głównej naszej szkoły.

/M.Sz

czwartek, 11 września 2014

Podręczniki dla pierwszaków!

Już są! Podręczniki i ćwiczenia w roku szkolnym 2014/2015 z inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej zostały nieodpłatnie wypożyczone uczniom klas I.




Ćwiczenia zostały nieodpłatnie podarowane uczniom, natomiast podręczniki (Elementarz i Podręcznik do j.Angielskiego) należy zwrócić do biblioteki szkolnej, po zrealizowaniu materiału przez wychowawcę . Ponadto rodzice zostali zobowiązani do podpisania  regulaminu wypożyczeń, a uczniowie obiecali nauczycielom dbać o nowe książki.

wtorek, 2 września 2014

Witamy Nowy Rok Szkolny 2014/2015 

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego szczególnie uhonorowało pierwszoklasistów. Tego dnia po raz pierwszy zobaczyli swoją nową panią, poznali nowych kolegów i koleżanki, z którymi spędzą najbliższe lata w Szkole Podstawowej. To z myślą o najmłodszych została przygotowana  akademia - starsi uczniowie powitali 'pierwszaków' występami, śpiewem a  nawet grą na fletach !

Zdjęcia z inauguracji dostępne TUTAJ

/ M.Sz.

poniedziałek, 23 czerwca 2014

Pasowanie :)

W poniedziałek odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na czytelników. Wszyscy znają już wszystkie litery więc nie powinno być problemu z czytaniem książek, które stoją na półkach dla najmłodszych :D


 

K. Z.

wtorek, 17 czerwca 2014

Prosimy o zwroty!

Zbliża się koniec roku szkolnego dlatego biblioteka szkolna bardzo prosi o zwrot książek. Szczególnie zapraszamy do biblioteki uczniów klas szóstych, którzy za 10 dni opuszczają mury naszej szkoły na zawsze. Chciałybyśmy, żeby książki, które wypożyczyli służyły jeszcze innym uczniom w następnych latach. :)
K. Z.

poniedziałek, 16 czerwca 2014

Książka w komiks zamieniona

Ulubiona książka Kamili to "Dzika mrówka i tajemnica bursztynowej komnaty" Andrzeja Perepeczko.
Fragment tej książki Kamila przerobiła na komiks...
K. Z.

czwartek, 12 czerwca 2014

Mapa gwar i dialektów polskich

Otrzymaliśmy kolejną publikację Instytutu Lecha Wałęsy. Tym razem jest to Mapa gwar i dialektów polskich. Na stronie instytutu można pobrać mapę w formie książeczki a także zapoznać się ze scenariuszami lekcji, które pomogą wykorzystać mapę w czasie lekcji języka polskiego, wychowawczej czy przyrody.
K. Z.

środa, 11 czerwca 2014

W pustyni i w puszczy...

Jak z lekturą jest, każdy wie. Jedni przeczytają inni nie. A ci co przeczytają to polubią albo nie... A już nikt nie przepada za sprawdzeniem wiadomości z lektury :(
No chyba, ze może to wyglądać tak:
K. Z.

wtorek, 10 czerwca 2014

Choć opowiem Ci bajeczkę...

Do naszej biblioteki dotarła niecodzienna publikacja, książka "Chodź opowiem Ci bajeczkę". Dlaczego jest nietypowa? Bo zawiera bajki napisane przez dzieci z naszego powiatu. Jej powstanie zainicjował konkurs pod tym samym tytułem ogłoszony przez Stowarzyszenie LGD "Ziemia Pszczyńska"
Książkę w formie elektronicznej można przeczytać tu, a w formie drukowanej zobaczyć w naszej czytelni.
J.K.

czwartek, 5 czerwca 2014

Pracujemy nad projektem

Biblioteka Narodowa ogłosiła projekt: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami partnerskich bibliotek szkolnych. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie postanowiła zgłosić wniosek do projektu w związku z czym wszystkie biblioteki filialne zaczęły poszukiwania partnera projektu. Nasza biblioteka szkolna jest partnerem fili w Piasku.

Ostatni tydzień to czas poszukiwania książek, które można by zapisać na naszą listę potrzeb oraz wymyślanie projektów, które będziemy wspólnie realizować. Trochę się napracowałyśmy z panią Haliną i mamy nadzieję, że uda się zdobyć fundusze na wiele ciekawych książek. A jest ich trochę, choćby te, które poleca nam Alexa :)

piątek, 30 maja 2014

Alexa poleca - Syn Neptuna

Kolejna część serii „Olimpijscy Herosi”, „Syn Neptuna” opowiada o tym, że Percy budzi się z kilku miesięcznego snu i nie pamięta nic oprócz jednego imienia – Annabeth. Percy trafia do Obozu Jupiter – obozu dla rzymskich herosów – gdzie poznaje Hazel Levesqe i Franka Zhanga. Kilka dnii później razem z nimi rusza na wyprawę, która ma na celu odzyskanie godła legionu oraz uwolnienie Tanatosa (lub Letusa) – boga śmierci. Hazel jest córką Plutona. Wróciła z Podziemia i teraz gdy pomyśli o swoim poprzednim życiu prznosi się w czasie. W swoim poprzednim życiu przyczyniła się do odrodzenia jednego z gigantów – Alkyoneusa. Na szczęście w porę zdobyła się na odwagę i go zniszczyła. (...)Więcej można przeczytać tutaj.
K. Z.

poniedziałek, 5 maja 2014

Poczytaj mi mamo...

Poczytaj mi mamo to książeczki dla dzieci, które dawno temu ;) miały zachęcić rodziców do czytania dzieciom. Choć czas ich wydania jest odległy  to wielu z nas doskonale zna postacie występujące w nich: kota Filemona, Króla Kazimierza...
Dzisiaj te książeczki przeżywają renesans. Pani Beata z przedszkola co jakiś czas przychodzi do biblioteki i wyszukuje dla swoich podopiecznych opowieści z tej kolekcji (a ma z czego wyszukiwać. bo mamy sporo tych książeczek). 
Obecnie wszystkie te książeczki wydawnictwo Nasza Księgarnia zebrało w kilka tomów i można je  znowu kupić :)
K. Z.

wtorek, 29 kwietnia 2014

Alexa poleca - Zagubiony Heros

Jest to pierwsza część serii „Olimpijscy Herosi” Rica Riordana. Cała seria opowiada o losach siedmiu herosów, którzy muszą połączyć swe siły aby pokonać gigantów i Gaję (to tak w naprawdę dużym skrócie). Pojawia się tam dwójka herosów z poprzedniej serii, ktora miała tytuł „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Z tamtej serii pojawia się Percy Jackson i Annabeth Chase. Jednak w pierwszej występuje tylko Annabeth, a Percy pojawia się w drugiej części serii. Pojawiają się również nowi bohaterowie. W tej książce pojawiają się Jason Grace, Piper McLean i Leo Valdez (moja ulubiona postać). Książka jest pełna przygód i walk z potworami. (...)
Jeszcze warto dodać, że w Ameryce książki o przygodach Percy’go Jacksona są uważane za lepsze od tych o Harrym Potterze.
Więcej można przeczytać tutaj.

poniedziałek, 31 marca 2014

Alexa poleca - Złodziej pioruna

Kolejna książka Riack’a Riordan’a. Tak właściwie pierwsza jego książka, którą przeczytałam, pierwsza część przygód Percy’ego, no i pierwszy top serii „Percy Jackson i bogowie olimpijscy”. Niedawno w jednej książce pt. „Pamiętniki Półbogów” znalazłam dlaczego w ogóle powstały o nim książki. Otóż okazalo się, że syn autora, Haley, ma ADHD i dyslekcję, a bardzo lubił mitologię grecką. Czytanie sprawiało mu trudność i żeby Haley mimo wszystko czytał autor stworzył Percy’ego Jacksona, współczesnego półboga z ADHD i dyslekcją. Dlaczego Percy ma 12 lat w pierwszej części? Ponieważ właśnie tyle miał Haley gdy powstała pierwsza ksiażka o Percym Jacksonie. Pierwsza część serii ma tytuł „Złodziej Pioruna”.Więcej można przeczytać tutaj.

środa, 26 marca 2014

Legendy polskie

Dzisiaj grupa Pingwinków poznała następną legendę. Tym razem Pani Joanna przeczytała dzieciom legendę o "Wandzie".

piątek, 21 marca 2014

Akademia Pana Kleksa - ciąg dalszy nastąpił :)



To film wykonany według scenariusza, który napisała Zuza. Uczniowie z 5a wszystko przygotowali sobie sami. Pani bibliotekarka była potrzebna tylko do trzymania aparatu :)

Balagan :)



To film, który po wielu próbach udało się nakręcić klasie 4a. Ponieważ chcieli coś związanego z Narnią zrobić ale nie bardzo potrafili się dogadać co do scenariusza to powstał ogromny bałagan. Jak wszyscy robią coś a nie pytają innych o ich pomysły zwykle tak bywa :) No i powstał ciąg dalszy Bajek Pana Bałagana :)

Magiczne drzewo. Wyprawa na księżyc



To film, nad którym napracowała się klasa 4b. A właściwie to grupa dziewcząt :)
Na końcu całej pracy najbardziej  bolały ręce. Jak obejrzycie film, to będziecie wiedzieć dlaczego ;)

Wizyta w przedszkolu

Przedszkolacy przygotowywali prace na konkurs "Bezpieczny przejazd kolejowy". 

środa, 19 marca 2014

Legendy

Dzisiaj  odbyło się kolejne spotkanie pani bibliotekarki z Pingwinkami. Tym razem dzieci zapoznały się z legendą o "Smoku Wawelskim".

poniedziałek, 3 marca 2014

Gra czytelnicza - zadanie 3

Tym razem zadanie jest trudniejsze ale nie niemożliwe do wykonania ;)

Stwórzcie alternatywne zakończenie dowolnie wybranej książki. Nie musi to być książka z rankingu, który został stworzony na początku gry ale musicie wybrać jedną w swojej klasie.
Zadanie można wykonać na 2 sposoby. 
Tworzymy zakończenie literackie, czyli wymyślamy i piszemy alternatywny finał dowolnie wybranej książki.
lub
Tworzymy zakończenie filmowe, czyli wymyślamy alternatywny finał dowolnie wybranej książki i nagrywamy go w formie filmu.
Jeśli wybierzecie 1 sposób to możecie liczyć na pomoc pani Kasi i pani Basi. Jeśli wybierzecie 2 sposób to możecie liczyć na pomoc na kółku informatycznym. 

czwartek, 27 lutego 2014

Jak powstaje książka


Wczoraj miałam jedno zastępstwo biblioteczne w klasie drugiej a potem umówioną lekcję biblioteczną w klasie trzeciej. Omówiliśmy powstawanie książki: od pomysłu w głowie autora do wydania jej w drukarni. Obejrzeliśmy film jak drukowana jest książka.

Jak zwykle przyniosłam stos książek ze sobą i rozdałam wśród uczniów. Było mnóstwo wymieniania się ale każdy znalazł coś dla siebie.

Drugoklasiści wypożyczyli po 2 książki.  Trzecia klasa już nie była taka chętna do czytania, z trudem coś wybrali.

 Do wybranej książki każdy tworzył ilustrację: drugoklasiści inspirowali się rysunkami postaci z książki a trzecioklasiści próbowali zrobić własną okładkę  Musze powiedzieć, że powstawały całkiem profesjonalne ilustracje! 




Alexa poleca - życie Pi

Nasza uczennica z klasy szóstej bardzo lubi czytać. Na blogu, który prowadzi  wraz z koleżankami w ramach programu Szkoła z Klasą 2.0, opisuje, książki, które warto przeczytać.
Dzisiaj poleca "Życie Pi":
Życie Pi przeczytałam po obejrzeniu filmu o tym tytule. Jest to książka Yanna Martela. Opowiada ona o chłopaku, ktory jako jedyny przeżył zatonięcie statku płynącego do Kanady. Chociaż… Tak właściwie to jest jedynym ocalałym człowiekiem. Razem z nim przeżyli: dorosły tygrys bengalski, hiena i zebra. Książka jest pełna głębokich przemyśleń.Więcej można przeczytać tutaj.

środa, 19 lutego 2014

Legendy w grupie Pingwinków.

Jak wiecie, tuż obok biblioteki znajduje się sala grupy Pingwinków. Dzisiaj pani Joanna rozpoczęła czytanie legend. Na początku przedszkolaki poznały legendę o Lechu, Czechu i Rusie :)

piątek, 17 stycznia 2014

Najlepsi czytelnicy

Pierwsze półrocze już za nami, tak więc czas sprawdzić, kto w tym półroczu okazał się najlepszym czytelnikiem. Po żmudnym zliczaniu wyszło co poniżej.
Najwięcej książek w I półroczu przeczytali uczniowie klasy 2 b co widać w poniższej tabeli:

Imię i nazwisko ucznia
Ilość przeczytanych książek
Klasa
Korcz Natalia
23
2b
Łukasz Gawlik 
20
2b
Morąg Nadia
14
2b
Kubica Paulina
12
2b
Jagoda Mizera, Goldman Wiktor, Goldman Wiktoria
11
2b
Jakubczak Kinga, Nycz Aleksandra
8
3a

wtorek, 7 stycznia 2014

Gra czytelnicza - zadanie 2

Przed nami następny etap gry czytelniczej.
Musicie w każdej klasie stworzyć plakat promujący film, w którym grają wspólnie wybrani bohaterowie książek zajmujących 8, 9 i 10 miejsce w rankingu naszego województwa.
Jeśli w klasie powstanie kilka plakatów, będziecie musieli wybrać ten najpiękniejszy :) Czas macie tylko do 17 stycznia!