środa, 8 października 2014

Warsztaty animacji poklatkowej

Wczoraj odbyły się pierwsze zajęcia w ramach warsztatów animacji poklatkowej prowadzonych wspólnie przez bibliotekę szkolną i bibliotekę publiczną.17 uczniów z klas czwartych i piątych przyszło do biblioteki publicznej aby dowiedzieć się jak zrobić animacje poklatkową. 
Na początku oglądaliśmy różne przykłady animacji wykorzystanych w teledyskach, reklamach, filmach, tworzonych jako zaproszenia do różnych akcji. Były także prace naszych uczniów z lat ubiegłych, gdzie inspiracją były książki. Uczestnikom bardzo podobała się różnorodność materiałów, które można wykorzystać do tworzenia filmu. Trochę było jęków gdy dowiedzieli się, że muszą przeczytać jedną książkę aby przyjść na następne zajęcia ale okazało się, że wybór różnych części Kronik Narnii zmniejszył ból ;)
W drugiej części zajęć każdy uczestnik otrzymał rysunki pozwalające na stworzenie bardzo krótkiej i prostej kreskówki, która pokazuje w jaki sposób sprawić, żeby narysowane postacie zaczęły się poruszać. Uczniowie kolorowali rysunki zgodnie z własnym pomysłem. Ponieważ bardzo się skupili na szczegółach muszą zdjęcia swoich postaci zrobić w domu i przesłać do nas. Kiedy otrzymamy klatki naszej animacji złożymy w jeden film i zamieścimy na blogu. A w tym wpisie można zobaczyć krótki pokaz zdjęć z zajęć.

>Dziękujemy bardzo Pani Barbarze Szymurze-Trębacz, że zechciała zostać współszkoleniowcem w tych warsztatach :)
K.Z.

2 komentarze:

  1. Brawo!!!. Idziecie do przodu!!! A czytać WARTO I NALEŻY przy każdej okazji. pozdrawiam jrudka

    OdpowiedzUsuń